Vefat İlan Fiyatları

Gazetelere, ölenler için geride kalan yakınları tarafında vefat ilanları verilir. Bu vefat ilanları ile, hem sevilen kişini ölümü insanlara duyurulur hem de cenaze törenine ilişkin bilgiler paylaşılır. Ölüm yıl dönümlerinde de insanlar ölmüş sevdiklerinin anısına ilanlar vermektedir. İlan veren kişiler, gazetelerdeki vefat ilan fiyatları hakkında akıllarındaki soru işaretini aydınlatmak için bilgi sahibi olmak isterler. Bunun için piyasa koşullarına uygun doğru fiyatlarla ilan veren kişi ve kurumları tercih etmek önemli. Gazeteler tarafından tam yetkili kılınan resmi tarifeyi uygulayan ilan servisleri seçilebilir.

 VEFAT İLANLARINDA FİYATLARI ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELER?

 Vefat ilanlarında; baskı kalitesi ve ilan verilen kurumun okunma yaygınlığı, tanınmışlığı ve yayın hizmetini verdiği bölgesel ağ, genel olarak fiyatları etkilemektedir. Her baskı belgesi için farklı kelime, başlık ve sütun/santimetre uzunlukları fiyatlarda farklı ücretlendirmeyi objektif olarak gerektirir. Ayrıca kampanyalar yapılabilmekte, baskı saatleri de farklılıklar göstermektedir. Ölüm ilan fiyatları; sosyal, ticari, ilanların boyutu, baskı bilgisine göre farklılık gösterir. Seri ilanlarda ise kelime sayısı ve firmaların yaptığı kampanyalar bakımından değişiklik arz eder.

 EN ÇOK OKUNAN GAZETELER İÇİN ÖLÜM İLAN FİYATLARINI ETKİLEYEN EBATLAR

 Hürriyet, Sabah ve Posta Gazetesi- İstanbul Baskısı Ölüm İlan Fiyatlarını Belirleyen Ebatlar; 3 SÜTUN (10,6 cm) x 10 cm, 4 SÜTUN (14,2 cm) x 10 cm, 5 SÜTUN (17,9 cm) x 10 cm olup her bir ebat seçimi ölüm ilan fiyatlarında farklı bir ücretlendirmeye karşı gelmektedir. Fiyatlar KDV’de uygulamada eklenir.

 Sözcü Gazetesi- İstanbul Baskısı Ölüm İlan Fiyatlarını Belirleyen Ebatlar; 2 SÜTUN

 6,5 cm x 5 cm, 4 SÜTUN 13,5 cm x 10 cm, 4 SÜTUN 13,5 cm x 12,5 cm, 13,5 cm x 25 cm (çeyrek sayfa), 31 cm x 26 cm (yarım sayfa), 31 cm x 53 cm (tam sayfa) olup her bir ebat seçimi ölüm ilan fiyatlarında farklı bir ücretlendirmeye karşı gelmektedir. Fiyatlar KDV’de uygulamada eklenir. Ayrıca Sözcü gazetesi, vefat ve baş sağlığı ilanlarının gelirinin yüzde on beşini seçeceğiniz bir vakıf ya da dernekle paylaşmaktadır.

 Milliyet Gazetesi- İstanbul Baskısı Ölüm İlan Fiyatlarını Belirleyen Ebatlar; 2 SÜTUN

 6,4 cm x 5 cm, 3 SÜTUN 10 cm x 6 cm, 3 SÜTUN 10 cm x 10 cm, 4 SÜTUN 13,5 cm x 10 cm,
5 SÜTUN 17 cm x 10 cm, 4 SÜTUN 13,5 cm x 25 cm ( küçük çeyrek ), 9 SÜTUN 31 cm x 26 cm
( yarım sayfa ), 9 SÜTUN 31 cm x 53 cm ( tam sayfa ) olup her bir ebat seçimi ölüm ilan fiyatlarında farklı bir ücretlendirmeye karşı gelmektedir. Fiyatlar KDV’de uygulamada eklenir.

 Vefat ilan fiyatlarında, ekonomik gelişmeler ve enflasyon verileri etkili olmaktadır.