Hürriyet Vefat İlan Bürosu

Vefat İlan Servisinin amacı, akraba ile dostların, aile bireylerin ya da çalışma arkadaşlarının vefat ölüm haberini duyurmaktır. Bu amaç; vefat ilan haberini veren kişi yakının cenaze töreni hangi ilde, hangi gün ve saatte cenazenin namazı hangi camide ve hangi vakitte kılınacağını ve hangi mezarlıkta defin işleminin yapılacağı ile ilgili haberi ulusal gazetelerde duyurmaktır. Vefat ilanı sayesinde ölen kişinin tanıdıkları ile beraber hayır sever kişilerin de ölümünden haberdar oldukları için cenaze törenine ya da namazına katılma imkanını buluyorlar.

 Vefat İlan Bürosu

 Merhum ya da merhumenin ölüm ilanını vermek isteyen kişiler, yüz yüze veya internet üzerinde vefat ilan bürosu kurumuna başvururlar. Bu başvuruda bulunan kişiler genelde merhum veya merhumenin oğlu, kızı, yakın akrabası, arkadaşı ya da çalıştığı kurumun yetkilileridir. Vefat ilan bürosuna başvuran ve akraba ya da dostunun ölüm haberini duyurmak isteyen kişiler bu duyuruyu yayımlatmak adına cüzi bir para miktarını ödemek durumundalar.

 Ayrıca vefat ilan bürosu yetkilileri akraba veya iş arkadaşının ölüm haberini duyurmak isteyen kişilerden merhum ya da merhumeye ait olan bir fotoğraf talebinde bulunuyorlar. Vefat ilan bürosu yetkilileri merhume ya da merhuma ait olan fotoğrafı elektronik posta ile taraflarına iletilmelerini istiyorlar. Bu talepleri yerine getiren kişiler rahatlıkla aile yakınlarının ya da dostlarının ölüm haberini ulusal gazetede duyurabiliyorlar. Şuan Türkiye’de mevcut olan ve bu ölüm ilanı veren hürriyet bürosu yetkilileridir.

 Hürriyet Vefat İlan

 Hürriyet vefat haberi ile merhum ya da merhumenin ölümü ardından; akrabaları yakın ailesi ve yakın arkadaşlarının yanı sıra tüm Türkiye de ölenin ölümünden haberdar oluyor. Bu hürriyet vefat ilan formatında hazırlanan sayfa ya tam bir sayfa ya da yarım sayfadan oluştuğu gibi çeyrek sayfadan da oluşabiliyor. Deha ekonomik olsun diye kişiler yakının ya da akrabasının ölüm haberini çeyrek sayfa ilan boyutunda veriyorlar. Gazete sayfasının hangi boyutu olursa olsun hürriyet vefat ilanları güzel bir tasarım ile yayınlanır. Hürriyet gazetesi, siyah beyaz ya da renkli sayfalarında yayımladığı bu haberi tüm Türkiye’ye duyuruyor.

 Hürriyet Gazetesi Teşekkür İlanı

 Hürriyet Vefat İlanı ile beraber vefat teşekkür ilanları, başsağlığı ilanları, taziye mesajları ilanları ve benzeri ilanları da veriliyor. Örneğin teşekkür ilanı; merhum veya merhume kişinin yakınları ile ailesi tarafından, cenaze törenine katılan onlara başsağlığı dileyen, çelenk gönderen, o zor günlerinde onları yalnız bırakmayan ve üzüntülerini paylaşan kurum ya da kişilere minnet borçlarını iletmek ve teşekkür etmek için yayınlanan teşekkür ilanıdır.

 Anma İlanları

 Vefat eden merhum veya merhumenin ölüm yıl dönümlerinde onu yakınları ile dostlarına tekrardan hatırlatmak, kendisini rahmet ile anmak ve onu unutmadıklarını dile getirmek amacı ile yakın akrabası ya da herhangi bir yakını tarafından yayımlatılan bir ilan şeklidir.

hürriyet-gazetesi-telefonu