Hürriyet Ölüm İlanı Verme

Varoluş nasıl bir sonu olmayan durum ise yok oluşta sonu olmayan bir durumdur. Ruh her zaman mezarda ve mezar taşında yaşamına devam etmektedir. Biyolojik olarak ruh bedeni terk etmektedir. Beden bütün işlevlerini yitirmekte olup tepkimelere cevap veremez duruma gelmektedir. Kişinin yaşamı sona erdiği zaman yakınında bulunan eşi, dostu, akrabası bir süre cenaze ile ilgilendikten sonra cenazenin kalkması için işlemlere başlaması gerekmektedir. Cenazeyi fazla bekletmeden haber verilmesi gereken yer olarak kişinin yakın çevresi esas alınır.

 Vefat İlanı Yayımlama

 Vefat eden kişinin yakınları uzakta olabilir. İletişim araçları ile yapılması gereken ölüm ilanı bütün herkese duyurulmalıdır. Böylece kişinin hakkında kısa bilgiler verilerek bir ilan verilmelidir. En üzücü olaylardan bir tanesi de yakınlarımızın vefat haberlerini tam gazete keyfi yaparken sayfa aralarından görmektir.

 En hüzünlü ve zor an bu andır. Vefat ilanı yayımlarken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir;

 Vefat ilanı verirken yapılması en basit şey bu işte yetkili olan gazete ilan servisini aramaktır. İstenilen yazı ile ilan verilebilir. Yazı size ait olabilir. Kısaca kişinin hayatından bahsederek hazırlanan yazıda bütün benliğinizdeki duygularınızı aktarabilirsiniz.

 İlan verildiği zaman yakınlık derecesinin belirtilmesi ilanın olmazsa olmazlarındandır. Daha sonra ölüm ilanı verme yapılırken kişinin mesleği, hangi unvana sahip olduğu, ne işle meşgul olduğu gibi konular esas alınarak eklenmelidir. Kısa bir yazının ardından ilanı veren kişinin de adı, soyadı, vefat eden kişiye yakınlık derecesi bilgi olarak en sona eklenmelidir.

 Yayımlatma

 İlanın verileceği gazeteyi arayıp saat gün farkı olmadan gerekli işlemleri görüp yayımlatabilirsiniz. Rezervasyon yapabilirsiniz. Vefat ilanı sayfa durumuna göre belirlenir. Duruma göre ilan bir sonraki güne kalır.

 Gazeteye Göre İlan Verme

 Her gün ve her saat değişen vefat ilanlarını vermek oldukça basittir. Vefat ilanı vermek ne kadar üzücü olsa da yapılması gerekir. Gazeteye göre ilanlar vereceğiniz ilana göre değişmektedir. Ve her gazetede farklı olabilir. Örnek vermek gerekirse hürriyet ölüm ilanı verme konusunda ebatta ekonomiklik yapmaktadır. Sayfa santimine öre değişen ilanlarda şirket, aile imzalı baskılara göre fiyat aralığı değişmektedir.

 Fiyatlar

 Fiyatlar oldukça cazip olup ebata göre değişmektedir. 6,5 cm’ lik bir vefat ilanın bedeli 1.130,00 tl’dir. 3 sütun boyutunda yer alan 10 cm’ lik bir vefat ilanı 1.320,00 tl’dir ilan en uygun şekilde hazırlanarak hizmete sunulmaktadır. Aynı gün içerisinde teslim edilerek vefat sayfalarında verilen veya istenilen tarihlerde yayımlanmakta olup onaya sunulmak için hazırlanır.. İlan Türkiye geneline yayımlanır.

 10 cm ve 3 sütunlu olarak Türkiye geneli şirket imzasıyla yayımlanacak olan vefat ilanlarında ise aynı şekilde istenilen tarihlerde onaya tabi olup hizmete sunulmaktadır. Gazetenin istenilen yerinde yayımlanmaktadır. Bu hizmetin bedeli ise 2.034,00 tl’dir. Boyuta göre hizmete sunulan vefat ilanlarında fiyat değişmeleri olmaktadır.

hürriyet-gazetesi-telefonu